Sivil darbe günleri kitapları…Türkiye’de, adına cemaat dedikleri Müslümanlıkla zerre kadar alakası olmayan Amerikan destekli bir çetenin varlığını neredeyse bilmeyen kalmadı. Bu çete devletin tüm kurumlarına, birimlerine kene gibi yapışmayı başarmış ve cumhuriyetin kalelerini bir bir ele geçirmiş durumda...

Kurtuluş Savaşı’nı kaybedenler bu defa topla-tüfekle değil, uyduruk belgelerle, iftiralarla, karalama, küçük düşürme gibi en aşağılık oyunlarla bir türlü ele geçiremedikleri TSK’yı dize getirmeyi başardılar. Bu iğrenç tezgâhın adına ERGENEKON dediler.

TSK bu sanal ve medya savaşına karşı hazırlıksız yakalandı. Cemaatin Ordu düşmanı gazeteleri ve TV'leri, halkı bilgi kirliliği içinde adeta boğdu. Halka ‘’Acaba TSK DARBE yapacak mıydı?’’ şüphesini şırıngaladılar...

Tutuklanan general ve amirallerin yerine nasıl olsa yenisi gelir, TSK bu badireyi atlatır diye düşünen avanaklar oldu. Oysa bir general-amiralin yetişmesinin uzun yıllar aldığını hep göz ardı ettiler.

Yargılama süreci yavaş işlerken, yıkım süreci çok hızlı ilerledi. Bu süreçte en çok darbeyi alan Deniz Kuvvetlerimiz oldu. Donanma’da kilit görevlerde bulunan Amirallerin birçoğu esir düştüğü için tatbikatlar iptal edildi. Görevde kalan Amirallerin çoğuna yurtdışı çıkış yasağı konulduğundan artık tatbikat bile yapamaz duruma düşürüldü cumhuriyet Donanması. 

Esir edilen subaylar komutanları tarafından yalnız bırakıldı. Bu ilgisizlik ve bana göre ‘’astlara ihanet şunu gösterdi; Ordu içinde de hainler bolca mevcutmuş.

Mahkemeler devam ederken, müebbet ile yargılanan sanıklara ve avukatlarına çoğu zaman savunma hakkı tanınmadı. Gerici cemaatin Orta Çağ hukuku egemen oldu. 

Bu kirli komplolar; konuşma hakkı sınırlanan ve haksız yere özgürlüklerinden kopartılan değerli subaylarımızın çeşitli kitaplar yazmasıyla devam ediyor. Ben buna; sivil darbe günleri kitapları adını veriyorum.

Sahteliği defalarca kanıtlanmış CD’lerle bir Ordu’nun en seçkin komutan ve subayları tasfiye edildi. Türkiye ABD kaynaklı bir ‘’SİVİL DARBE’ ile tanışmış oldu.  Bu darbe zamanlarında tam dört defa benim de evim polis tarafından basıldı, bilgisayarlarıma hukuksuz yere el koyuldu. Aile fertlerimin telefon numaraları internete servis edildi. Cemology Onuncu Köy isimli bloğumda yazdıklarım cemaatin canını çok sıkmış olmalıydı. Seslerini azıcık çıkartanlar bile baskı altına alındı. Bana, ‘’neden yazıyorsun, sana mı kaldı bütün bunlar’’ diyenler oldu.

Emperyalizm aç bir canavar gibi ulusalcıların üzerine çöktü. En kötüsü ise; bunu yaparken içimizdeki hainleri kullandı.


Sivil darbe günleri kitapları…


Amiral Cem Gürdeniz; Hedefteki Donanma: Türk Deniz Kuvvetleri’nin neden hedef alındığını akademik bir dil kullanarak anlattığı eserinde, Donanmanın tarihini ve gelişim sürecini anlatıyor. Bu bir ders kitabı…

Amiral Semih Çetin; Bir İhanetin Öyküsü: Balyoz davasından yargılanan amiral, tutuklanma anından başlayarak Cezaevi’nde yaşadıklarını ve komutanlarının ilgisizliğini anlatıyor. Okurken beni en çok üzen ve sinirlendiren kitap bu oldu.

Albay İkrami Özturan; Elveda:  Türk Ordusu'na elveda değişin öyküsü. Komutanlarla cezaevinde yaptığı karşılıklı röportajları içeriyor kitap. Silivri'de çanlar tam beş defa çalınıyor.


Ayrıca Doğan Yurdakul’un muhteşem savunması ile açılan ve 2008’den beri yaptığı haberlerin detaylarını bulacağınız; ‘’Daha Bilmediğiniz Neler Var’’ isimli kitabını mutlaka okumanızı öneriyorum.

Bu yazıyı Yunanistan Elefsina Limanı’ndayken hazırladım. Doğal olarak ben yurtdışındayken piyasaya çıkan kitaplar oldu. Bunlardan Deniz Kurmay Albay, SAT komandosu Ali Türkşen’in kitabı; “Kardak’ta Kahraman, Hasdal’da Esir.” isimli yeni kitabını çok merak ediyorum. Türkiye’ye döndüğümde ilk iş olarak kitabı edinip okuyacağım.


Vedat Yenerer’lerden, Bekir Öztürk’lere, Mustafa Balbay’lara kadar esir edilmiş ve halen esirde olan birçok aydının kitabını okudum. Sivil darbe günleri kitapları koleksiyonum çığ gibi büyürken Türkiye gericiliğin ve hainlerin ellerinde karanlıklara gömülüyor.


Cem Akkılıç
29 Nisan 2013 

YAZIYA EK: Kardak'ta kahraman Hasdal'da esir kitabı

Cumhuriyet Donanması kimlere yenildi. Buradan bakın.